21 marca, w tradycyjnym Dniu Wagarowicza, próbowaliśmy się rozprawić z obrzydłą zimą. Jednak nasza Marzanna, którą musieliśmy spalić, a nie utopić – ze względu na zimową aurę, bardzo długo nie chciała się poddać zabiegowi zniszczenia.
Wreszcie po wielu staraniach uległa sile ognia. Udało nam się podpalić symboliczną kukłę zimową ku wielkiej uciesze wszystkich uczniów zgromadzonych przy oknach sali gimnastycznej i korytarza.
Nasza Marzanna została wykonana w tradycyjny sposób przez uczennice pod okiem babci jednej z nich – pani Zofii Szalony. Taki przepis na wykonanie Marzanny, której szkieletem jest słoma, mogliśmy poznać dzięki prezentacji multimedialnej chłopców z klasy VI.
Z kolejnych prezentacji opracowanych przez szóstoklasistów dowiedzieliśmy się, jak odlicza się początek wiosny: kalendarzowej, astronomicznej, klimatycznej i fenologicznej. Poznaliśmy też zwiastuny wiosny w świecie fauny i flory.
Przedszkolaki w wiosennych strojach, najpierw piosenką pożegnały zimę, chowając ciepłe czapki i szaliki na dno szafy, a następnie radosnym pląsem i śpiewem zaprosiły do siebie wiosnę.
Nagrodą dla nich i dla pozostałych zebranych były prezentacje multimedialne przygotowane przez piątoklasistów. Opierały się one na znanych i mniej znanych wierszach J. Brzechwy i J. Tuwima. Niektóre fragmenty utworów, jak np. „Rzepka”, dzieci z radością recytowały chóralnie.
Na zakończenie spotkania nastąpiło podsumowanie dwóch szkolnych konkursów: „Palma wielkanocna” i konkursu na kartkę wielkanocną.