Przejdź do treści
slajder1
Slider4
Slider9
Slider12
Slider13
1
2
7
4
8
Przejdź do stopki

"Być kobietą, być kobietą..."

Treść

W piątek 8 marca 2024 r. z okazji Dnia Kobiet przygotowany został apel. Tego dnia kobiety i „kobietki” z naszej szkoły obchodziły swoje święto. Podczas uroczystości uczniowie występujący na scenie pokazali swoje niesamowite talenty artystyczne – od recytacji i gry na instrumentach po śpiew.

Apel rozpoczął – jako przedstawiciel męskiej części grona pedagogicznego - Pan Michał Lubecki krótkim wprowadzeniem, a następnie na scenę wyszli młodsi „mężczyźni” z wierszami oraz życzeniami dla wszystkich Pań i dziewczyn.

Potem, pięknym wykonaniem piosenki Marka Grechuty pt. „Będziesz moją panią” popisał się Jakub Tomaka z klasy VII, a duet w składzie Emilia Rusin i Julia Przywara z klasy VI przygotował taneczny show do piosenki Alicji Majewskiej pt. „Być kobietą”.

Na zakończenie uczniowie zagrali na swoich instrumentach kilka utworów, a Filip Grodecki – przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – wraz z chłopakami wręczyli Paniom kartki i kwiaty.

Wszystkie występy były oklaskiwane gromkimi brawami.

Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Gorczyca, która w swoim przemówieniu podkreśliła znaczenie kobiet oraz wzajemny szacunek i współpracę między żeńską połową świata, a także podziękowała artystom za świetne występy, a chłopakom za życzenia.

Część artystyczną apelu przygotowała p. Anna Czach oraz Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami SU.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, która wydelegowała swoich przedstawicieli z życzeniami i kwiatami z okazji Dnia Kobiet dla żeńskiej części kadry szkoły.

140401