Wystawa Mobilna PCN Łukasiewicz

W dniu 16 kwietnia 2024 r. w naszej szkole gościliśmy Wystawę Mobilną Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” ze zbiorem różnorodnych eksponatów. Uczniowie naszej szkoły z klas 0 - VIII  mogli, pod czujnym okiem animatorów, nieodpłatnie cieszyć się samodzielnym doświadczaniem i eksperymentowaniem.

Wystawa składała się z kilku stanowisk doświadczalnych, na których to uczniowie mogli  rozwiązywać zagadki z dziedziny fizyki, biologii czy przyrody. I tak na przykład, uczniowie obserwowali i doświadczali jak działa „lej grawitacyjny”, zapoznawali się z cyklem rozwojowym drzew - labirynt zręcznościowy, układali modele liści z klocków wykonanych z konkretnych gatunków drzew czy za pomocą przyrządu do animacji, z 11 obrazków układali historyjkę w specjalnym walcu, który po wprowadzeniu w ruch oszukuje oko ,,złudzeniem ruchu".

Wśród eksperymentów pojawiło się również zjawisko rozchodzenia się fali dźwiękowej, mała "elektrownia wiatrowa" czy działanie żyroskopu.  Wydarzenie to wywołało wiele emocji, a jednocześnie dostarczyło naszym uczniom sporą dawkę dobrej zabawy.