"Niektórzy lubią poezję" - szkolne eliminacje

W dniu 13 maja 2024 roku odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Niektórzy lubią poezję…” organizowanego przez Zespół Szkół w Przewrotnem. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI. Myśl przewodnią konkursu stanowi cytat z piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego „Rodzina, ach rodzina”.

W szkolnych zmaganiach konkursowych wzięło udział 10 uczniów z klasy IV-VI. Ich występy oceniało Jury w składzie: pani Marzena Jasińska, pani Anna Kolbus, pani Cecylia Furman.

Zgodnie z regulaminem konkursu Jury wytypowało 3 uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie. Są to:

• Emilia Rusin
  • Nikola Mach
  • Jan Pliś

Publiczność nie tylko wysłuchała prezentacji utworów, ale wzięła udział w głosowaniu
i wybrała najlepszego recytatora.

Najlepszym recytatorem, zdaniem publiczności, jest: Jan Pliś

Należy podkreślić, że poziom konkursowych recytacji był bardzo wysoki, a wskazanie tych najlepszych okazało się niełatwym zadaniem.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i piękną recytację wierszy.  Wszystkim młodym artystom serdecznie gratulujemy, a naszym szkolnym laureatom życzymy sukcesów na etapie gminnym.