"Świat pieniądza"

W dniu 9 maja 2024 roku w SP w Głogowie Młp. odbył się Konkurs ekonomiczno-matematyczny  pod hasłem „Świat pieniądza”. Wzięli w nim udział uczniowie klasy VI i VII. Konkurs miał charakter interdyscyplinarny – obejmował treści programowe z matematyki oraz wybrane zagadnienia z ekonomii.

Znalazły się tam zagadnienia dotyczące lokat, kredytów, kursów walut, ubezpieczeń społecznych, podatków, giełdy papierów wartościowych, leasingu i chwilówek.
Honorowy Patronat nad konkursem objął mgr Roland Szydło prezes Firmy „Yanko Sp. z o.o.”

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 20 maja w firmie Yanko.
Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Pierwsze miejsce zajął Maksymilian Olszowy  z klasy VI, a wyróżnienie zdobyła Emilia Rusin również z klasy VI. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.