Klasowy Konkurs Ortograficzny w klasie II

29.05.2024 r. w naszej szkole odbyło się rozdanie dyplomów i nagród zwycięzcom Klasowego Konkursu Ortograficznego w klasie II. Praca konkursowa składała się z dwóch części: dyktanda oraz testu zawierającego 10 poleceń. Były to m.in. zagadki, krzyżówka oraz inne zadania z różnymi „pułapkami” ortograficznymi. Maksymalnie można było uzyskać 55 punktów.

Najlepsi uczniowie wykazali się dużą znajomością zasad pisowni i zastosowaniem ich w praktyce. Oto oni:

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii w klasie II zdobył Bartłomiej Gąsiorowski (uzyskał 52,5 punktu na 55)

II miejsce i tytuł Wicemistrza Ortografii w klasie II zdobył Michał Kierepka (uzyskał 51,5 punktu na 55)

III miejsce ex aequo zdobyły Ania Czerwińska i Maja Dziuban (uzyskały 50,5 punktu na 55)

IV miejsce ex aequo zdobyły Ola Kłeczek i Michalina Pukała (uzyskały 49,5 punktu na 55)

Jak widać, różnice punktowe między dziećmi były bardzo niewielkie. Dyplomy i nagrody wyróżnionym uczniom wręczyła pani dyrektor Małgorzata Gorczyca.

Pozostałe dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w konkursie.

Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym życzymy powodzenia w innych konkursach.