Witamy strażaków z OSP Rudna Mała!

3 czerwca b.r. na teren boiska przed naszą szkołą zawitali strażacy z OSP w Rudnej Małej. Była to niespodzianka dla najmłodszych dzieci z okazji ich święta. W trakcie spotkania strażacy opowiadali uczniom, na czym polega ich praca i jakim sprzętem ratowniczo-gaśniczym się posługują.

Dzieci zobaczyły m.in. wyposażeniem wozu strażackiego, przyczepki do ratownictwa wodnego czy zawartość torby medycznej z różnymi ratowniczymi elementami. Strażacy dali też pokaz ratowania jednego z chętnych uczniów.

Duże zainteresowanie wzbudziło także urządzenie hydrauliczne do rozcinania metalu czy strój zakładany do zwalczania owadów. Uczniowie chętnie korzystali z możliwości wejścia do wozu strażackiego oraz konkurencji strącania pachołków wodą z węża. Na zakończenie spotkania dzieci zostały poczęstowane przez strażaków cukierkami - prosto ze strażackiego hełmu.

Przybyli na spotkanie druhowie:

• Mateusz Leś - Naczelnik OSP Rudna Mała,
  • Barnard Trzeciak - Prezes OSP Rudna Mała,
  • Marek Gąsior - Dowódca Roty,
  • Adrian Laskowski - Starszy strażak,
  • Mateusz Gąsior - Strażak,
  • Kamil Drozd - Strażak,

okazali naszym uczniom wiele życzliwości, cierpliwości oraz z prawdziwą pasją opowiadali o swojej służbie.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i życzymy druhom strażakom, aby z każdej akcji wracali bezpieczni i zdrowi.