Zabawa z PlayMais

W dniach 24-29 maja 2024 r. uczniowie klas 1-4 wzięli udział w zajęciach rozwijających kreatywność w oparciu o tworzenie z masy PlayMais. PlayMais to materiał kreatywny, który zapewnia doskonałą, twórczą, a przede wszystkim bezpieczną zabawę. Wystarczy trochę wody i wyobraźni, aby stworzyć fantastyczne dzieła.

Elementy PlayMais produkowane są ze skrobi kukurydzianej, wody i naturalnych barwników pochodzenia roślinnego. Są biodegradowalne i całkowicie bezpieczne dla dzieci, gdyż nie zawierają żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji.

Celem zajęć było:

• rozwijanie kreatywności,
  • odkrywanie kształtów i form,
  • rozwój zmysłu dotyku i umiejętności motorycznych,
  • rozwój osobowości,
  • rozwój umiejętności interpersonalnych podczas działania w grupie,
  • rozwój wyobraźni przestrzennej.

Uczniowie stworzyli zarówno indywidualne jak i grupowe dzieła - wykazując się wyobraźnią i pomysłowością oraz umiejętnością pracy w grupie, zgodnego komunikowania się i działania zespołowego.