Twórcze zajęcia

19 czerwca b.r. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia rozwijające kreatywność w klasie 1. Uczniowie przez cały rok rozwijali swoje postawy twórcze, wyrażali swoją kreatywność ruchem, tańcem, piosenką, wypowiedzią czy wytworem plastycznym.

Jednocześnie był to czas na działania zespołowe, grupowe i indywidualne - z naciskiem na budowanie pozytywnych relacji w grupie, integracji klasy oraz budowania pozytywnej samooceny, poczucia sprawstwa i wiary we własne możliwości.

Jednych trzeba było zachęcać do podejmowania działań, innych czasem wyhamowywać - dla każdego dziecka według jego potrzeb i możliwości. Ostatnie zajęcia przed wakacjami poświęcono na rozmowy podsumowujące oraz zabawy integrujące grupę wg elementów metody pedagogiki KLANZY.