Robotyka i programowanie z LEGO

W dniu 15 oraz 22 czerwca 2024 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Rudnej Małej wzięli udział w bezpłatnych zajęciach z robotyki i programowania przy pomocy zestawu LEGO Mindstorms ev3.

Warsztaty dla uczniów zostały przeprowadzone w ramach projektu "Algorytm przyszłości - robotyka i programowanie dla szkół podstawowych" realizowanego przez Stowarzyszenie Naukowe Przestrzeń Społeczna i Środowisko, w ramach programu MEiN "Społeczna Odpowiedzialność Nauki II".

Zajęcia poprowadził doktor pedagogiki, inżynier i trener dr inż. Tomasz Warzocha – wykładowca akademicki, mający doświadczenie w prowadzeniu zajęć z programowania i robotyki dla dzieci, który z pasją przekazywał wiedzę i umiejętności w życzliwej, spokojnej  i ciepłej atmosferze sprzyjającej doskonałym rezultatom końcowym warsztatów. Skonstruowane z klocków pojazdy zostały zaprogramowane i posłusznie wykonywały polecenia naszych uczniów.

GALERIA:

15.06.2024