Bezpieczna droga do szkoły

17.09.2024 r. przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III spotkali się z funkcjonariuszami Policji oraz Straży Miejskiej z Głogowa Młp. Spotkanie miało charakter profilaktyczno-edukacyjny, a jego głównym celem było przypomnieniem dzieciom zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nasi gości zwrócili uczniom uwagę na niebezpieczeństwa zagrażające im na drodze i omówili sposoby unikania ich. Przypomnieli m.in. o bezpiecznym i zgodnym z prawem poruszaniu się rowerem, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe oraz zapinanie pasów w samochodzie.

Dzieci wykazały się wiedzą na temat omawianych sytuacji, odpowiadały na zadawane pytania, a także podawały przykłady niewłaściwego zachowania się na drodze.

Mamy nadzieję, że wskazówki funkcjonariuszy nie pójdą na marne i uczniowie wezmą je sobie do serca.

Naszym gościom bardzo dziękujemy za pogadankę.