Jak stać się małym ratownikiem

Nauka udzielania pierwszej pomocy jest jednym z kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/25. 19 września 2024 roku w szkole odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów z klasy I, II i III.

Prowadziła je pani Sylwia, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka i ratownik medyczny. Każda klasa uczestniczyła w zajęciach osobno, przez co dzieci miały  możliwość bardziej aktywnego uczestniczenia w nich.

Uczniowie dowiedzieli się, jakie czynności należy po kolei wykonać, aby ratować nieprzytomną osobę. Po części teoretycznej, dzieci przystąpiły do zajęć praktycznych.  Robiły to, czego wcześniej się nauczyły i starały się dbać o prawidłową kolejność poszczególnych ogniw.. Bardzo dobrze sobie z tymi zadaniami radziły i były przejęte swoją rolą.

Pozostaje mieć nadzieję, że uczniowie nie będą musieli tej wiedzy wykorzystywać, ale gdyby do tego doszło, zastosują uzyskane umiejętności.

Pani Sylwii – dziękujemy :)