„Światełko Pamięci dla Łyczakowa”

Trwa kolejna edycja akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. Jest to wyraz pamięci o polskiej historii ziemi lwowskiej, a także rodzaj wsparcia dla mieszkających tam Polaków. Samorząd Uczniowski zachęca dzieci i młodzież naszej szkoły do udziału w akcji.

W jej ramach zbieramy białe i czerwone znicze, które 1 listopada zapłoną na grobach Łyczakowa i Cmentarza Orląt Lwowskich, a także na innych polskich grobach na Ukrainie.

Zebrane znicze zostaną złożone w dzień Wszystkich Świętych przez wolontariuszy, nie tylko na grobach wybitnych i zasłużonych polskich osobistości, ale także na zapomnianych i bezimiennych mogiłach osób różnych narodowości i wyznań.

Koordynatorem tego projektu na Podkarpaciu jest Rzeszowski oddział Telewizji Polskiej, który przy współpracy środowisk patriotycznych i kresowych zawiezie zebrane znicze do Lwowa.

Prosimy o przynoszenie białych i czerwonych zniczy do wychowawców klas lub bezpośrednio do koordynatora Akcji  na terenie szkoły p. Cecylii Furman oraz p. Marzeny Jasińskiej. Tegoroczny finał został zaplanowany na wtorek 22 października w siedzibie TVP Rzeszów.

Niech to „Światełko…..” będzie symbolem pamięci Polaków o Rodakach tam spoczywających.

Koordynator Akcji: Cecylia Furman, Marzena Jasińska – opiekunki SU

oraz przedstawiciele SU: Przewodniczący - Tomasz Terpin