I Ty możesz zostać kucharzem!

7 października 2024 r. sala klasy II, niczym w kuchennych rewolucjach, zamieniła się dziś w restaurację, w której uczniowie samodzielnie przygotowywali dla siebie zdrowe drugie śniadanie w postaci kanapek.

Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty i artykuły. Wszyscy z dużym zaangażowaniem dobierali składniki tak, aby każda wykonana kanapka wyglądała i smakowała wyjątkowo.

Efekty ich pracy były nie tylko pyszne i zdrowe, lecz także pięknie ozdobione kolorowymi warzywami.  Na stole nie zabrakło sałaty, pomidorów, ogórków, rzodkiewki, papryki i innych zdrowych składników. Dla amatorów słodkości powstały zaś kanapki z dżemem, nutellą i świeżymi owocami.

Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością, a przy tym dowiedzieli się, jak ważne jest spożywanie śniadania i dbałość o higienę podczas przygotowywania posiłków, zaś przede wszystkim mogli wcielić się w rolę prawdziwego kucharza i obudzić w sobie pasję do gotowania.