Rozwijamy kompetencje przyszłości!

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

15 września 2022 r. nasza szkoła jako pierwsza w regionie stała się gospodarzem warsztatów prowadzonych przez Edukatorów z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości - akcji mającej na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem i wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami wśród nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

Do naszej szkoły zawitał 3-osobowy zespół, który przygotował i poprowadził dla klas IV-VI prezentacje z zakresu elektroniki - mikrokontrolery, druku 3D, rękodzieła i multimediów, a następnie warsztaty na drukarce 3D i zajęcia o robotach i sztucznej inteligencji.