Wiadomości
Treść
Wyjście przedszkolaków do biblioteki
17 października 2025 r. nasze przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Rudnej Małej. Pani bibliotekarka przygotowała dla nich bardzo ciekawe zajęcia. Dzieci zwiedziły bibliotekę, wysłuchały bajki, a następnie wykonały prace plastyczne o tematyce jesiennej. Po wizycie w bibliotece przedszkolaki stwierdziły, że będą tam częstymi gośćmi.
Nagrody w konkursie różańcowym
Czwórka dzieci z naszej grupy przedszkolnej wzięła niedawno udział w październikowym konkursie na najpiękniejszy różaniec. Prace były tak ładne i oryginalne, że każdy uczestnik został nagrodzony dyplomem oraz upominkiem. 15 października 2025 r. pani dyrektor Małgorzata Gorczyca wręczyła przedszkolakom nagrody.
Pogadanka z panią policjantką
15 października 2025 r. uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki zebrali się na hali sportowej, aby spotkać się z panią policjantką. Spotkanie miało na celu przypomnienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego podstawowych zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.
Zajęcia wspierające mechanizmy uczenia się w klasach 1-3 w ramach projektu "Szkoła równych szans"
Na zajęciach uczniowie kl. I-III ćwiczyli orientację przestrzenną, umiejętności językowe i słownictwo, łączyły zmysły, poprzez integrację sensoryczną i spostrzegawczość oraz doskonaliły umiejętność logicznego myślenia i zapamiętywania.
"Odblaskowa szkoła"
We wrześniu nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego konkursu ODBLASKOWA SZKOŁA koordynowanego przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Celem konkursu jest promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym zwłaszcza dzieci szkół podstawowych.
Zajęcia strzeleckie klasy VIII
W dniu 9 października 2025 r. uczniowie kl. 8 Szkoły Podstawowej w Rudnej Małej wzięli udział w wyjeździe na strzelnicę sportową zorganizowaną we współpracy z Klubem Sportowym Carpatia. Celem wyjazdu było nie tylko zapoznanie młodzieży z podstawami strzelectwa sportowego, ale również promowanie zasad bezpieczeństwa oraz odpowiedzialnego korzystania z broni.
Apel z okazji Dnia Nauczyciela
8 października 2025 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny uczniowie klas 4-8 przygotowali pod kierunkiem pani Małgorzaty Bieniek i pani Anny Czach. Hitem był występ taneczny klasy drugiej, która pod okiem pani dyrektor zatańczyła do piosenki z Minionków.
Pasowanie na ucznia
7 października 2025 roku w szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia dzieci z klasy I. Licznie zgromadzonych rodziców oraz przybyłego na to ważne wydarzenie Burmistrza Gminy Głogów Młp. – Tomasza Skoczylasa powitała dyrektor Małgorzata Gorczyca.
Zajęcia z transplantologii w klasie 2
Do uczniów klasy 2 zawitali 7 października 2025 r. wyjątkowi goście – pani koordynator transplantacji oraz instrumentariuszka, specjalistka pielęgniarstwa operacyjnego. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak ważne dla naszego życia są nerki i inne organy, oraz że dzięki transplantacji można uratować zdrowie, a nawet życie wielu osób.
Wręczenie stypendiów przez Burmistrza
3 października 2025 roku Miejsko-Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli stał się miejscem uroczystego wydarzenia, podczas którego wręczono certyfikaty potwierdzające przyznanie Stypendium Burmistrza Głogowa Małopolskiego za rok szkolny 2024/2025, m.in. uczniom naszej szkoły.